![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156402
*
nr 1415 6402
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 augusti 2021
kl 18:28:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 18:08:26
1
900 kr
30/8 01:24:29
2
700 kr
30/8 01:24:29
1
800 kr (Budbetjänt)
30/8 17:00:27
1
1.100 kr
30/8 18:18:49
3
1.100 kr
30/8 18:18:49
1
1.100 kr (Budbetjänt)
30/8 18:19:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén interiör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
*
Bertil Norén
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1415 6402
Bertil Norén
(1889-1934), Sverige
Oljemålning, Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm
Bertil R:son Norén, född 1889, död 1934, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 18:08:26 | 1 | 900 kr |
30/8 01:24:29 | 2 | 700 kr |
30/8 01:24:29 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
30/8 17:00:27 | 1 | 1.100 kr |
30/8 18:18:49 | 3 | 1.100 kr |
30/8 18:18:49 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
30/8 18:19:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil norén interiör olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43